Camia olarak başarılı yükselişimizi Avrupa ve Dünya gördü. Başarı sağlayabileceğimiz ve ev sahipliği yapacağımız müsabakalar ülkemize verilmeye başladı. Bu saatten sonra disiplinli çalışmamız gerekiyor. Olimpiyat hedefimize adım adım ilerliyoruz…

hockey-world-league-2016-antalya-turkey 2

Federasyonumuzun EHF ve FIH ile  gerçekleştirdiği ikili görüşmeler sonunda 18-23 Temmuz 2016 tarihleri arasında Ülkemizin ev sahipliğinde düzenlenecek olan kızlar ve erkekler kategorisindeki U18 Championship 3 ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Bu gibi altyapımızı güçlendirecek müsabakalara ihtiyacımız var.

hockey-u18-Championship-2016-antalya-turkey 2

Erkekler kategorisinde 06-11 Eylül 2016  tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek Olimpiyat Elemelerinin ilk ayağı olan Dünya Ligi 1. Raund Müsabakalarının da ev sahipliği verildi. Olimpiyat yolunda başarılı olmamız gereken bir müsabaka.

hockey-world-league-2016-antalya-turkey 3

Federasyon başkanımızın 9 Ekim 2015 tarihinde yaptığı basın açıklaması:

"Üst üste aldığımız bu güzel haberler ülkemizde hokeyin geldiği noktayı gözler önüne seriyor. Olimpiyat düzenleme hedefinde olan ülkemiz için bu tarz şampiyonalara ev sahipliği yapmamız hedeflerimiz doğrultusunda gücümüze güç katıyor. U18 Championship 3 ile birlikte Erkekler Dünya Ligi 1. Raund müsabakalarına ev sahipliği yapma hakkını elde ederek, bu çifte sevinci yaşamamızda büyük emekleri olan Yönetim Kurulum başta olmak üzere tüm ekibime ve Türk Hokeyinin gelişimi için emek veren, özveride bulunan herkese teşekkür ediyorum. Şimdiden Dünya Ligi 1. Raund müsabakalarında mücadele edecek olan sporcularımıza yürekten başarılar diliyorum. Ümit ediyorum ki bu sevinçlerimize yenilerini ekleyerek 2016 Erkekler Dünya Ligi 1. Raund müsabakalarından başarıyla Dünya ligi 2. Raund’a çıkar ve olimpiyat hedefimize bir adım daha yaklaşırız. Camiamıza hayırlı olsun"

 

Türkiye Hokey Federasyonunun ve camiamızın bu tür başarılara doyamayarak daha fazla disiplin çalışması gerekiyor. Hedeflerimize doğru adımlarla ilerlediğimiz sürece başaramayacağımız hiçbir şey olmadığına inanmalıyız…

 

turkey-hockey-federation

fih_hockey-projects_turkey_news

Uluslararası Hokey Federasyonunun Türkiye Hokeyi ile alakalı yazısı için tıklayınız…